Warsztaty 1-14 IX 2015

Prowadzący:

Urszula Kasprzak-Wąsowska (zajęcia wokalne)

Justyna Kociuba (zajęcia choreograficzne)

ks. Mariusz Lach sdb

 

Uczestnicy:

Boruch Aleksandra, Bożko Łukasz, Czajka Anna Maria, Grzeszczyk Barbara, Jakóbczyk Piotr, Jaros Monika, Kwiatek Sebastian, Laskowska Julia, Leń Mariola, Lisowski Mariusz, Marcinkowska Anna, Modrzejewska Miriam, Palak Wioletta, Pudło Grzegorz, Redko Ela, Sabak Martyna, Sienkiewicz Lidia, Szymkiewicz Kinga.

 

Warsztaty upływają nam pod znakiem kostiumów. Gdy nie masz próby, biegniesz by szyć, kleić, fastrygować, przyozdabiać i robić wszystko od nowa, bo na końcu całego procesu okazuje się, że ksiądz oczekuje kostiumu zupełnie innego. Ma on być barokowy ale i prosty. Błyszczący ale też i matowy. Ostatecznie zrób kapelusz taki jak Lidka, ale inny. Szwalnicze męki zostały nam jednak dziś sowicie wynagrodzone wolnym popołudniem. Place pokłute igłami mogły zając się rozkładaniem kart, a oczy zmęczone ledwie świecącą lampką przy maszynie do szycia mogły zwrócić się na Wisłę podczas popołudniowego spaceru. Gardła zdarte na śpiewie mogły zająć się opowiadaniem dowcipów, zaś zmęczone rozgrzewkami ciała mogły legnąć na miękkich, niczym serce Uli, tapczanach. O sprawność naszych ciał dba Justyna. Ścięgna trzeszczą, mięśnie pieką a kości chrupią gdy nadchodzi czas rozciągania. O to chodzi w teatrze! Ogólnie rzecz biorąc jest fajnie. Przynajmniej jak na razie. Zobaczymy co przyniesie rydwan czasu, który kiedyś musi potrącić każdego.

 

No i po wszystkim. Szafy złożone, schody schowane i spektakl generalnie zamknięty. W zeszłym roku nie mieliśmy zrobionej nawet połowy spektaklu, a tutaj proszę! Pozytywne zaskoczenie, choć trzeba przyznać, że jest jeszcze sporo do zrobienia. Nie zaszkodziło szycie kostiumów, gościnnie wystawiony przez nami spektakl „Jonasz” i inne zajęcia. Wszystko się udało. Smutno zostawiać czerwińskie mury i z barwnego świata teatru wracać do szarej rzeczywistości. Wspomniany wcześniej rydwan czasu potrącił teraz i nas. Dwa tygodnie minęły „jak psu za bydłem”. Czas wracać.

 

Zobacz prezentacje warsztatowe: