Teatr ITP - Warsztaty teatralne w Zduńkiej Woli - IX 2001, II 2002

Uczestnicy: 

Jola Badowska, Asia Czajka, Paweł Czochra, Kasia Deneka, Bernadetta Góral, Ilona Grabka, Justyna Minkina, Justyna Olejarz, Monika Pochylska, Kasia Sadowska, Artur Sadurski, Adrian Starzyk, Sebastian Umiński, Asia Wasiluk

Prowadzący:

Edyta Kulda, Mariusz Lach

Zespół zebrał się we wrześniu 2001 na warsztatach teatralnych w Zduńskiej Woli i przygotował swój pierwszy autorski musical „Toast" na podstawie „Listów starego diabła do młodego" C.S.Lewisa.

Czas spędzony w Zduńskiej Woli był przełomowym momentem w istnieniu Teatru ITP. Pojechaliśmy tam z myślą, aby przygotować spektakl. Jednak nasze prace rozpoczęły się od poznania teatralnego ABC. Zajęciami tymi kierowała zaproszona do nas gościnnie Edyta Kulda (obecnie instruktorka teatralna w Zduńskiej Woli). Oprócz zajęć integracyjnych były też elementy pantomimy, ruchu, koncentracji, cały zestaw zadań na wyobraźnię oraz wszelkie ćwiczenia związane z zadaniami aktorskimi.

Warsztaty w Zduńskiej Woli, to nie tylko ćwiczenia, ale przede wszystkim tworzenie wspólnoty. Działo się to na płaszczyźnie religijnej (wspólne doświadczanie działającego i żywego Boga), gospodarczej (prace w kuchni, planowanie i przygotowywanie posiłków, porządki) oraz podczas projektowania i przygotowywania elementów spektaklu (rekwizyty, kostiumy, dekoracje).

Właśnie taki sposób spędzania wolnego czasu, jak i przeżywania naszego życia stał się początkiem zawiązania głębokich przyjaźni i wspólnego kroczenia przez trudy związane z realizacją naszych marzeń.


WARSZTATY W ZDUŃSKIEJ WOLI
luty 2002

Kolejne wyjazdowe spotkanie teatralne. Czas budowania wspólnoty i wzajemnego zaufania. Czas wieczornych rozmów i śpiewów przy gitarze. Praca nad naszymi ciałami, nad wyobraźnią, nad głosem. Bezcenny czas!

Uczestnicy:

Jola Badowska, Anastazja Bukowska, Asia Czajka, Paweł Czochra, Kasia Deneka, Bernadetta Góral, Ilona Grabka, Agnieszka Kasprzycka, Justyna Minkina, Justyna Olejarz, Monika Pochylska, Kasia Sadowska, Artur Sadurski, Adrian Starzyk, Sebastian Umiński, Asia Wasiluk

Prowadzący:

Mariusz Lach