MORIA to opowieść rozgrywająca się w cieniu ofiary Izaaka. Abraham nie wszystkim jawi się jako wielki mąż stanu. To człowiek, o którym różni ludzie mają często odmienne zdania. Wspomnienia, które rozgrywają się w kontekście podziału majątku po pogrzebie patriarchy, są okazją do spojrzenia na zmarłego z różnych stron. Izmael patrzy na swego ojca jak na wielkiego bohatera, Izaak zaś ciągle nie może zapomnieć matki - Sary, która nie mogła nigdy wybaczyć mężowi, że ten planował zabić swego syna.

Przywoływany w opowieściach Abraham i Sara - odgrywany jest przez kilkoro różnych aktorów. Oprócz nich pojawi się Faraon ze swoją świtą, jakby przeniesiony nagle z hawajskiej plaży, oraz Bóg przybywający pod postacią trzech aniołów (?) płynnie posługujący się łaciną.

Jakim był obraz ojca narodów przechowywany w pamięci potomnych oraz co z tym wszystkim wspólnego mają Szewc i Liczykrupa - będzie się można dowiedzieć z samego spektaklu okraszonego piosenkami i piękną wschodnią muzyką.

 

Scenariusz - Marcin Wąsowski

Reżyseria - ks. Mariusz Lach sdb

Muzyka - Michał Iwanek

Przygotowanie wokalne - Urszula Kasprzak-Wąsowska

Choreografia - Justyna Kociuba

Scenografia i projekty plastyczne - Marta Zbańska

Kostiumy - Baśka Wesołowska

Występują: Czajka Anna Maria, Hejzner Łukasz, Jakóbczyk Piotr, Jędrzejowska Angelika, Kałuża Dawid, Kwiatek Sebastian, Laskowska Julia, Leń Mariola, Lisowski Mariusz, Marcinkowska Anna, Nadłonek Kinga, Pudło Grzegorz, Redko Ela, Sabak Martyna, Sulej Klaudia, Wiejaczka Lidia, Zarębska Agnieszka.

Premiera - 28 XI 2014

 

  Moria - próby - przygotowania

 

 Moria - próba generalna - próba generalna

 

 Moria - premiera