Spelniony_Sen_-_baner-maly2.jpg
"SPEŁNIONY SEN" to widowisko plenerowe przygotowane z okazji 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosko, załozyciela zgromadzenia salezjańskiego.

 

KS. BOSKO

Należy do grona świętych, którzy na stałe weszli do historii Kościoła i świata. Zasłynął jako genialny wychowawca, „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel zgromadzeń zakonnych. Stworzył styl wychowania nazywany systemem prewencyjnym bądź uprzedzającym.

Urodził się 16 sierpnia 1815 roku w ubogiej wiejskiej rodzinie w Becchi niedaleko Turynu, we włoskim Piemoncie.

więcej...

 

SNY ŚW. JANA BOSKO

Sny księdza Bosko posiadają dwie wyjątkowe cechy, które odróżniają je od zwykłych snów. Zdumiewający jest ich uporządkowany przebieg a także dar przenikania ludzkich sumień i bliskie jak i dalekosiężne przepowiadanie przyszłości. Wrażenie, jakie wywierały opowiadania tych snów na odbiorcach było piorunujące.

więcej...

 

IDEA SPEKTAKLU

"Spełniony sen" jest widowiskiem plenerowym opartym na snach świętego. Spektakl, zrealizowany z dużym nakładem pracy oraz przy pomocy rozlicznych fachowców (zob. rrealizatorzy) jest próba teatralnego ukazania idei zawartych w przesłaniu świetego.

więcej...

 

OBSADA

Zobacz szczegółowy podział ról tutaj...

 

REALIZATORZY

Przy przygotowaniu widowiska zostało zaangażowanych wiele osób będących fachowcami w swych dziedzinach. Jest to pierwsza tak wielka produkcja "Teatru ITP".

Zobacz osoby zaproszone do współpracy tutaj...

 

PRZYGOTOWANIA

Przygotowania nad "Spełnionym snem" rozpoczęły się jesienią 2012 r.

więcej...