Spektakl oparty na dramacie Friedricha Dürrenmatta: "Wizyta starszej pani".

 

Do jednego z biednych, zadłużonych miasteczek w Szwajcarii przyjeżdża z Ameryki bardzo bogata starsza pani, Klara Zachanassian. Miliarderka, która w przeszłości, po urodzeniu nieślubnego dziecka, została zmuszona do opuszczenia miasteczka, teraz pragnie wyrównać rachunki, zemścić się na jego mieszkańcach i dawnym kochanku, Illu. Wyznacza miliard nagrody dla tego, kto zabije Illa. Mieszczanie początkowo są oburzeni złożoną propozycją, ale z czasem zaczynają się na nią godzić. Humanistyczne ideały, wartość więzów międzyludzkich idą w zapomnienie. (Za “Słownikiem Encyklopedycznym - Literatura Powszechna” Wydawnictwa Europa. Wrocław 1999)

 

UWAGA:

Spektakl "WIZYTA" jest przygotowany z myślą o małej, kameralnej widowni.

 

Obsada: Anna Maria Czajka, Piotr Jakóbczyk, Sebastian Kwiatek, Mariola Leń, Mariusz Lisowski, Elżbieta Redko, Grzegorz Pudło, Martyna Sabak.

Opracowanie tekstu i reżyseria: ks. Mariusz Lach sdb

Muzyka - Grzegorz Tylec

Scenografia, kostiumy - zespół

 

Friedrich Dürrenmatt (ur. 5 stycznia 1921 w Konolfingen koło Berna, zm. 14 grudnia 1990 w Neuchâtel) – szwajcarski dramaturg, prozaik, eseista i teoretyk teatru, piszący w języku niemieckim. Jego dramaty szczególnie charakteryzuje groteska, deformacja rzeczywistości i stawianie w swych utworach ważnych pytań moralno-filozoficznych. Twórca znanych także w Polsce słuchowisk i powieści.


SCENA EDUKACYJNA ITP

"Wizyta" jest kolejnym spektaklem (po "Naszym Mieście" Thorntona Wildera, "Szklanej menażerii" Tennessee Williamsa oraz "Czarownicach z Salem" Arthura Millera) z cyklu tzw. "Sceny edukacyjnej ITP". Składają się na nią  kameralne przedstawienia klasycznych dramatów przygotowywane i realizowane przez aktorów z ITP.

Jest to tzw. mała scena teatru, gdzie znajduje się miejsce na zatrzymanie się nad treścią, słowem, skupienie się na grze aktorskiej oraz poznanie perełek światowej dramaturgii.

 

 

 

 WIZYTA WIZYTA - galeria