Scenariusz, wybór tekstów i reżyseria - ks. Mariusz Lach SDB

Muzyka i aranżacje - melodie tradycyjne, Marzena Lamch-Łoniewska, Piotr Solorz, Michał Iwanek

Przygotowanie wokalne zespołu - Kinga Moczydłowska

Projekty kostiumów i plakatu -Marta Zbańska

Wykonanie kostiumów i scenografii - Monika Barycka, zespół

 

Udział biorą (2023):

Bogacz Aleksandra, Borek Dominik, Dąbek Damian, Dąbek Rafał, Goś Kamila, Jagiełło Ewa, Janeczko Wiktoria, Matyka Karolina, Matysek Tomasz, Peć Kaja, Pieńkos Anna, Rączka Adam, Sidor Olga, Strug Marcin, Szkodzińska Daria, Zajączkowski Miłosz, Zielińska Zofia.

 

Premiera - 1 III 2020, kościół św. Andrzeja Boboli, Lublin

 

„Misterium. Rzecz o śmierci i życiu” to medytacja przeznaczona do przeżywania w Kościele, w bliskości Jezusa Zmartwychwstałego. Pragniemy zaprosić wiernych do wspólnego rozważania tajemnic paschalnych. Nie będzie to inscenizacja w tradycyjnym znaczeniu (nie zobaczymy tam Jezusa, żołnierzy, sceny biczowania, Piłata…), nie będzie wielkiej scenografii. Całość jest dostosowana do warunków sakralnych.

Chcemy skierować zaproszenie do nie tylko oglądania, ale do ponownego, wspólnego przeżycia tych zbawczych wydarzeń, do wspólnej medytacji nad Słowem.

Całość "Misterium" oparta jest na tradycyjnych (w większości) śpiewach (jak np. „Gorzkie żale”), którym towarzyszą opisy z Wielkiego Tygodnia. Warstwa narracyjna wykorzystuje fragmenty powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazarethu”.

 

Premiera 1 III 2020

  MISTERIUM. RZECZ O ŚMIERCI I ŻYCIUMISTERIUM. RZECZ O ŚMIERCI I ŻYCIU