Opowieść o prawym Izraelicie, który z powodu zbyt ekstrawaganckiego płaszcza i szalonych snów został sprzedany przez własnych braci do Egiptu jest doskonale znana. To jedna z bardziej dramatycznych opowieści biblijnych.


Ale kto z Was wiedział, że matka Józefa namiętnie rozwiązywała krzyżówki, bracia byli mocno stuknięci, a faraon miał prawdziwego bzika na punkcie mody? Biblia o tym nie mówi, ale istnieją przesłanki, że tak właśnie było. A to może skomplikować nawet najprostszą historię o zagranicznym emigrancie.

 

 Teatr ITP - Józef - nowy skład (2007)


josefplakatJózef to wodewilowa interpretacja perypetii biblijnego patriarchy. Hebrajsko-egipskie inspiracje, intrygująca muzyka i żywiołowy taniec to najmocniejsze strony tego przedstawienia. Jeśli dodać do tego tryskające humorem współczesne dialogi, powstaje mieszanka niezwykła. A wszystko to w oprawie kolorowych świateł i pięknych piosenek, które potrafią wywołać nieznany dreszcz.


Gdzie tu miejsce na zamyślenie? Na pewno nie wyjdziecie z tego spektaklu tylko rozbawieni. Historia Józefa jest intrygująca. W życiu każdego człowieka pojawiają się czasem ciężkie chwile, ale Boży palec potrafi nas wybawić z każdej opresji. Każdemu z nas przeznaczono wielką historię. Trzeba ją tylko odkryć.


Scenariusz: Marcin Wąsowski
Teksty piosenek: Marcin Wąsowski, Sylwia Gajewska
Reżyseria: Mariusz Lach sdb
Muzyka: Marcin Kłysewicz
Aranżacje chóralne: Marcin Kłysewicz, Kinga Bogacz
Przygotowanie wokalne zespołu: Kinga Bogacz
Choreografia: zespół ITP
Scenografia i rekwizyty: zespół ITP
Projekty kostiumów: Iza Sobczyszczak, Ania Bujas
Projekt plakatu i scenografii: Dorota Fijałkowska