UWAGA! KOMEDIA!

 

Scenariusz - Marcin Wąsowski

Reżyseria - ks. Mariusz Lach sdb

Muzyka - Jakub Gawlik

Przygotowanie wokalne zespołu - Urszula Kasprzak-Wąsowska

Choreografia - Justyna Kazek

Kostiumy - Monika Barycka + zespół

Scenografia - Emilia Rusin

Projekt plakatu - Marta Zbańska

 

Udział biorą:

Borek Dominik, Borowa Paulina, Cielecka Emilia, Dziedzicka Jola, Filip Jan, Frąkała Klara, Gil Katarzyna, Janeczko Wiktoria, Kanadys Kamil, Kępińska Maria, Kowalski Konrad, Kwiatek Sebastian, Mamla Julia, Mazurek Piotr, Michno Monika, Pieńkos Anna, Podlodowska Joanna, Simian Marcelina, Strug Marcin, Szkodzińska Daria, Wach Krzysztof, Winiarczyk Dagmara, Wnuk Ewa, Wójtowicz Mateusz, Zima Dominik, Zygan Julia

 

„Pieśń nad pieśniami, czyli miłość w czasach apokalipsy” – autorski spektakl muzyczny „Teatru ITP” działającego od ponad osiemnastu lat na KUL, to kolejna sceniczna próba zmierzenia się z biblijnym tekstem. Tym razem jednak nie jest to opowiedziana treść starotestamentowej historii, a raczej to właśnie ta księga jest główną bohaterką spektaklu. Księga i to co ona ze sobą niesie – czyli przesłanie po pięknej, delikatnej i wrażliwej miłości wpisanej w losy człowieka.

 

Czym jest miłość? Czy jest ona możliwa dzisiaj – w tak dziwnym, porozbijanym świecie? A tym bardziej – czy warto jeszcze marzyć o tym  pięknym, jedynym, tak wyjątkowo opisanym na kartach Pisma Świętego uczuciu? Twórcy ukazują w swej opowieści różnego rodzaju relacje, zależności, zakochania i pseudo miłości – posiłkując się romansowymi wątkami opisanymi w literaturze. Całość natomiast umieszczona jest w bieszczadzkim schronie będącym ostatnią ostoją życia po wojnie atomowej (stąd czasy apokaliptyczne). Nawiązania do czasów socrealizmu sprawiają, że starsi widzowie z radością wspominają przeszłe czasy, zaś dla widowni młodszej jest to pewnego rodzaju przeniesienie w czasie do nieomalże już fantastycznej rzeczywistości.

 

 Pieśń nad pieśniami - premiera Pieśń nad pieśniami - premiera, fot. Mariusz Kuszpa