Kolejna, jubileuszowa premiera Teatru ITP jest oparta na motywach dzieła J. W. Goethego "Faust".

Jest to historia ambitnego reżysera, który pragnąc być ciągle na szczycie sławy poświęci wiele. Reżyserując widowisko będące barokową interpretacją "Fausta" J. H. Goethego nie zauważa, że sam zaczyna kroczyć jego śladami.

Wydaje się, że odpowiedź w kwestii granic naszej wolności jest znana - jednak każdy człowiek musi się sam przekonać o zgubnych losach złych decyzji. Świat Goethego, współczesny teatr i ponadczasowa przestrzeń niebiańsko-piekielna w miarę rozwoju akcji zaczynają się przenikać... Tak jak w życiu.

 

scenariusz - Adam Łoniewski

reżyseria - ks. Mariusz Lach sdb

muzyka - Marzena Lamch-Łoniewska

przygotowanie wokalne zespołu - Urszula Kasprzak-Wąsowska

choreografia - Justyna Kociuba

projekty kostiumów - Małgorzata Adamczyk

projekt plakatu - Marta Zbańska

 

występują: Boruch Aleksandra, Bożko Łukasz, Czajka Anna Maria, Grzeszczyk Barbara, Jakóbczyk Piotr, Jaros Monika, Kwiatek Sebastian, Laskowska Julia, Leń Mariola, Lisowski Mariusz, Marcinkowska Anna, Modrzejewska Miriam, Palak Wioletta, Pudło Grzegorz, Redko Ela, Sabak Martyna, Sienkiewicz Lidia, Szymkiewicz Kinga.

 

Premiera 17 X 2015

 

 

 


Zapoznaj się z recenzją spektaklu:

Piotr Zaremba

WPOLITYCE.PL, 14 III 2017

 

Nie ma to jak radości czerpane z cudzej twórczości artystycznej. W weekend doznałem po raz kolejny satysfakcji oglądając spektakl ITP., teatru studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

[cały artykuł]

 


GALERIA:

 Faust. Premiera Premiera