"Królestwo niebieskie podobne jest
do (...) poszukiwacza pięknych pereł.
Gdy znalazł jedną, drogocenną perłę,
poszedł, sprzedał wszystko co miał,
i kupił ją" (Mt 13, 45-56)
Tłum. Remigiusz Popowski sdb


To widowisko plenerowe zrealizowane na podstawie ewangelicznej przypowieści o perle. Opowiedziana w sposób barwny historia człowieka, poszukującego piękna i ideałów, walczącego z przeciwnościami o realizację swoich marzeń - jest opowieścią o każdym z nas. Teatr ITP - Niebieski Ptak - 25 IV 2005

Tym razem "Teatr ITP" sięga po nowe, nie realizowane przez nich dotąd środki wyrazu. Za pomocą różnorodnych świateł, ruchu, plastycznych konstrukcji i tańca z ogniem stara się wyrazić to co trudne do opisania, to co każdy człowiek przezywa indywidualnie, co tak często wymyka się pojedynczym słowom.
Perła, Skarb, Niebieski Ptak... - dla każdego jest to coś innego. Wartość tych darów dopiero wtedy zaczyna być cenna i szczególna, jeżeli oddaje się za nie wszystko. Dosłownie.

"Niebieski Ptak" został zrealizowany w związku z sesją na KUL-u na temat "Powołanie do służby w Kościele wczoraj i dziś", która była zorganizowana dla uczczenia 1. rocznicy beatyfikacji ks. Augusta Czartoryskiego.

Przewodnią myślą tego spotkania było ukazanie dzisiejszych problemów związanych z podążaniem do służby w Kościele na tle trudności, jakie miał na tej drodze bł. August Czartoryski. Spektakl "Teatru ITP" ukazuje podejmowany trud w imię różnych, najbardziej uniwersalnych wartości, które ostatecznie kształtują człowieczeństwo każdego z nas.

plakat_02Scenariusz i reżyseria: Mariusz Lach sdb
Muzyka: Marcin Kłysewicz
Oświetlenie: Jarosław Rudnicki
Scenografia i choreografia: Teatr ITP

Występują: Anna Bujas, Asia Hac, Gosia Józwik, Ula Kasprzak, Justyna Olejarz, Kinga Pałka, Monika Pochylska, Gosia Sibińska, Iza Sobczyszczak, Beata Stefaniak, Dorota Umińska, Michał Łysiak, Radek Oniszczuk, Marcin Serafin, Sebastian Umiński, Agata Jaraszkiewicz, Agata Legota, Tomasz Ducin, Jakub Rząp, Joanna Kossewska.
Gościnnie: Magdalena Ćwiklińska (sopran), Magdalena Żmuda i przyjaciele ("Fire dance").